Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3746 (permalink)  
Vechi 25 apr 2013, 17:35:07
bellajane's Avatar
bellajane bellajane este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de Paula86 Vezi mesajul
Multumim.
Nu m-am gandit ca urmeaza sarbatorile. Oricum, eu nu mananc prajituri, cozonac si alte chestii specifice perioadei. Nu-mi plac.
Iar daca vrem scuze, putem sa ne gasim tot timpul.
Poate ar fi bine sa te apuci de regimul dat de nutritionista sau sa-ti faci singura un meniu. Asa nu o sa te privezi de la nimic, doar o sa fii atenta la nr de calorii.
Sunt sigura ca o sa slabesti, chiar daca sunt atatia carbohidrati. 50 de g tot putin reprezinta.
Bafta!
Buna fetlor, ma bag si eu ca musca in lapte, dar am citit putin pe aici, si ma uimesc 50 gr de carbo pe zi este muuult??? OMG, eu am zile cand mananc si 200 si tot am slabit aproape 7 kg in 6 sapt...
Daaaa, stiu ce o sa-mi spuneti...cu proteinele si carbohidrati, cum org nostru ia proteine din muschi si le trans in energie, dar asta e tocmai plb, ca ia din muschi, nu din grasime....
Am tin si eu prin clasa 10-a Atkins...ca altceva nu mai stiam, dar cred ca eram constipata si 2 sapt uneori, si nu exagerez deloc, adv ca am slabit, dar in intr.un an am pus totul la loc + alte kg....
Eu zic sa va ganditi putin cu dieta asta, + ca trebuie sa consumati f multa apa, ca un consum mare de proteine, si astea procesate, aduc in organism o groaza de toxine...
Eu va doresc spor la slabit SANATOS!!
Răspuns cu citat