View Single Post
  #3749 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 23:52:12
rainbow83's Avatar
rainbow83 rainbow83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul


imi vine sa rad si sa plang in acelasi timp....chiar in seara asta am observat ca Darius duce manuta la urechi si se freaca....cred ca urmeaza o otita ceva Nu stiu ce are copilul asta al meu, dar ma termina...nu merge la gradinita, am grija sa-l feresc de locuri aglomerate, oameni "virusati" si raciti, il imbrac corespunzator si totusi mereu e bolnavior..in decembrie am petrecut 4 zile la spital, acum are rosu in gat, probabil urmeaza diaree si otita...Grea e meseria asta de mamica.....
I-am dat si eu picaturi din alea, dar de data asta am zis sa fac o exceptie si i-am luat pliculete de Li..x....

Tu ce ai mai facut cu cresa?
alina, incearca, daca ai posibilitate, sa mergi cu darius la munte cateva zile. ii va prinde tare bine. aerul este altfel acolo. eu l-am dus pe Lucas la brasov la 3 luni in plina iarna la -20 de grade pt ca pur si simplu nu am avut cu cine sa-l las acasa si noi trebuia musai sa mergem. eram cam speriata si ma gandeam ca sigur va raci, dar totul a fost ok si Lucas nu a racit niciodata. pediatrul de aici mi-a spus ca aerul de la noi de la munte e ft bun pt bebei (si pediatra e romanca din bucuresti, stabilita aici de vreo 20 de ani). acum depinde si de copil, dar rau in nici un caz nu ii face. si inca ceva, cu cat il cocolosesti mai multcu atat ii faci rau. trebuie sa ai in casa cam 22 de grade si sa nu il imbraci gros. oricum, sunt convinsa ca stii deja cum sa-l imbraci. sanatate multa va doresc
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]