Subiect: Jurnal Dee xD
View Single Post
  #375 (permalink)  
Vechi 25 sep 2010, 17:46:21
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dee xD

Citat:
Anterior postat de Dee Vezi mesajul
Saluuut

ma bucur sa va vad slabutelor !!! am fost plecata destul de mult timp si in ultima saptamana n am avut timp sa intru pe forum din pacate...

oricum va anunt cu fericire ca am ajuns la 56 kg

Iar "dieta" mea, anii astia irositi pe stresul slabitului sunt istorie. Acum mananc orice (aproape) si de ieri,de cand am ajuns la 1500 cal/zi nu mai numar caloriile, ci mananc numai dupa cum simt eu ( foame, pofta), inca numai in cantitati rezonabile, si cu cat mai putine dulciuri posibile ( in cantitati mici, dar nu excluse). Dupa atata timp mi-am dat si eu seama in sfarsit ca asta e singura cale spre slabire : totul cu moderatie; si de fapt numai si numai excesul alimentar ingrasa. Rezulta ca tot ce trebuie sa facem este sa revenim de la exces alimentar la normal si mai sanatos. Dietele sunt inutile. Vreau sa va zic ca ma simt excelent si numai asa am reusit sa pierd in greutate
bafta in continuare tuturor
Felicitari
Si eu eu astazi am ales tot aceasta metoda,sper sa functioneze si la mine,
Mananc orice in cantitati rezonabile. Sper sa nu exagerez.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]