View Single Post
  #3750 (permalink)  
Vechi 06 iun 2012, 13:37:45
TinAlexa's Avatar
TinAlexa TinAlexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 48
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Buna fetele,

Passy si eu am trecut prin asta si incerc sa ma impac cu gandul ca daca nu mananc asa mereu degeaba ma chinui sa slabesc ca voi pune totul la loc. Asa ca o zi pe saptamana imi mai ingadui mici placeri fara sa ma simt vinovata si chiar daca mai am abateri nu sunt in fiecare zi, incerc sa ma obisnuiesc ca asta va fi stilul meu de viata, sper eu toata viata ca nu vreau sa ma intorc inapoi la greutatea initiala si vad ca daca ma indepartez prea mult de principii imediat iau kg inapoi.

In acest moment sunt multumita de cum arat, singurul lucru care ma deranjeaza sunt coapsele si fundul ca vad ca nu se duce de acolo neam. Dar fac sport si sper sa se imbunatateasca si regiunea cu pricina.

Am facut si eu clatite de curand dar nu aveam gem conform asa ca le-am mancat cu sirop de agave. Foarte bun.

Meniul de azi.

MD 2 mere enorme
P salata cu quinoa: quionoa, rosii, castraveti, ceapa verde, ulei de masline, balsamico, lamaie.
G alune de padure
C supa de linte si rosii. si niste chiftele de pui daca mai incape ceva.

Eu vroiam sa va intreb daca stiti cate calorii are quinoa fiarta si daca i se schimba IG prin fierbere.

Si ce mai stiti de bulgur. E buna in salate il pot folosi daca adaug si ulei de masline?
Nu se schimba nimic la quinoa cind o fierbi
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2332 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat