View Single Post
  #3774 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 19:12:31
sliming's Avatar
sliming sliming este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: tg.mures, Romania
Vârsta: 34
Dieta: fructe,legume,lactate,cereale,
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

buna tuturor..multumesc ramayanaa si Livia89 de primire si de sfaturi..ai dreptate ..miscarea face bine..dupa ce imi fac consultatia si daca nu am nimic ma voi abona la sala sau fitness sau ceva...si intradevar calculatorul de calorii ajuta mult...ma voi tine de ea dar cee ce vroiam sa va intreb pe voi fetele mai experimentate cu dieta e ce fel de alimente sa consum la mic dejun si seara?fructe ?iaurt?voi ce mancati?si mancare gatita la amiaza..miar placea sa stiu cu ce alimente sa ma aprovizionez cand ma duc la cumparaturiimi plac fructele si iaurturile..dar dimineatza ceva mai consitent ce sa manc?paine si produse de patiserie nu as vrea..sau mai bine da dimineatza si nu seara ..cate un sfat va rog ..chiar as dori sa ma tin de o dieta ceva dar nu stiu care e mai potrivit..de ieri gata incerc sa nu mai mananc "prostii"desi pe masa mea se afla de toate ,ieri a intrat mama in camera si a mancat din natyul meu cand am vazuta cum manca iam zis sa ieasa dincamera si sa nu mai rontaie sub nasul meu k ma enerveaza(mentionez k mam are 50 kg si arata foarte bine,ce rusine ca eu sunt cu 10 kg mai mult..)iar azi dimineatza pr meau manca placinta dar eu nu miam cumparat si nici nu ma tentat sincer..azi dimi am mancat un mar si putin covrigei..pe la 18.00 am ajuns acasa si am mancat orez cu varza si salam(mancare gatita)cu o jumatate de felie paine,dar mi se pare ca am mancat prea mult pt ca simt ca sunt full..spre seara mai manc jumatate de grepfruit si la 12 noaptea daca ma ia foamea o portocala..cam asta ii planul meu pe azi....astept sfaturi in legatura cu dieta..miscare mers pe jos vreo 40 minute..va pup fetelor:*:*:*
sliming, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1276 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1148 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]