View Single Post
  #3840 (permalink)  
Vechi 30 apr 2014, 07:57:34
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Buna dimineata, dragele mele!

Multumesc pentru urari!

Astazi sunt melancolica...mi se pare ca am pierdut multe chestii pe care puteam sa le fac, in goana asta dupa nu-stiu-ce...nici nu mai tin minte de cand nu m-am dus intr-un parc, de cand n-am facut ceva pentru sufletul meu. Tot timpul am fost prinsa intre probleme, serviciu, casa, familie si doctori. Ne ducem la cumparaturi ca robotii, in loc sa ne oprim un sfert de ora sa ne relaxam la o cafea. Poate si sarcina imi induce starea asta, poate si faptul ca stau mai mult in pat. Dar asa de mult incep sa inteleg sintagma "Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata." In final, a depins doar de mine. Poate macar dupa ce trece perioada asta mai dificila, o sa schimb ceva.
Esti atat de tanara - ai timp de toate! E deprimarea de la sarcina si statul in pat. Citeste ceva placut!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
LOREDANA99 (30 apr 2014)