View Single Post
  #3959 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 16:23:17
Fulguta's Avatar
Fulguta Fulguta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Auzi, tu ai ceva problems cu glicemia, ?ca am citit ca cei cu inceput de diabet beau multa apa ..Doamne fereste..

Si eu la fel..nu m-a atras niciodata..prin a 5 incercam si eu cu prietena mea ceamai buna mentolate, da ea fumeaza si acu, pe mine nu m-a prins deloc..
Emy sa stii ca ultima oara mi-a iesit glicemia un pic mare,si de aceea m-am oprit din dulciuri,de frica ! Dar acum urmeaza sa-mi fac analizele peste 2 saptamani,sa vedem ce o fii si mamii la fel tot imi zice de azi dimineata,ca tot ma vede cu sticla in mana ,si tot imi repeta mai mama sa nu ai diabet ca asa le este sete lor ! Ma tot sperie,dar nu am mai papat dulce de cateva luni,decat de paste !

Mai bine ca nu e sanatos sa fumezi,sa ma ierte fetele care fumeaza dar mie mi se pare un moft fumatul si al meu fumeaza si sa vezi ce stau cu gura pe el !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]