View Single Post
  #398 (permalink)  
Vechi 10 oct 2010, 21:47:56
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Sa vorbim despre alimentatia sanatoasa

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
DrIulia, poate ca ai mai fost intrebata si imi cer scuze daca te agasez cu aceasta intrebare in acest caz, dar tu ce anume mananci?

Buna Livia.
Mananc sanatos de multi ani,si in proportie de 60% raw food,bio.Alimentatie sanatoasa insemnand fara nici o exceptie,nici macar un desert din comert,orice poftesc imi gatesc acasa cu ingrediente bio si sanatoase.


si ai tinut vreo dieta ca sa ajungi la forma in care esti acum, sau te numeri printre cele binecuvantate cu un metabolism rapid?

Nu am urmat niciodata vreo dieta,nu am avut probleme cu greutatea,am facut si fac sport de niste ani buni.

eu nu mananc decat peste, niciun alt fel de carne, fast-food o data la 6 luni, o felie-doua de pizza la 3 luni, si in rest legume, fructe si lactate mananc si soia, inclusiv pate facut din soia, insa nu pot face diferenta intre cea modificata si cea nemodificata, imi este suficient daca scrie pe pachet ca nu

nu ma pot infometa pt ca am glicemia destul de scazuta, la limita fata de valoarea pt hipo am inteles ca mi-ar folosi niste suplimente de mg in acest caz

imi place sa fac sport, sa ma agit, sunt destul de energica, si asa am reusit sa si slabesc

este ok cum mananc eu?

Nu a spus nimeni sa te infometezi.Da,poti lua Mg,iti va folosi.

In soia nu am incredere deloc,pentru mine e modificata genetic punct!!

Daca te incadrezi in limita calorica,ai o alimentatie echilibrata nutritional nu vad nici o problema.

De exemplu,astazi ce ai mancat?
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat