View Single Post
  #3999 (permalink)  
Vechi 17 iun 2011, 14:52:22
coderamy's Avatar
coderamy coderamy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Date: 153cm, 66kg
Mesaje: 560
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

buna slabutelor dragute,

va multumesc la toate pt intrebari...am ajuns astazi de la spital ...m-am cerut eu acasa...baiatul e mai bine....ma bucura faptul ca nu imi face mofturi la mancare ...nici in spital nu mi-a facut
cred ca l-am trecut printr-un chin care nu era neaparat necesar...ma refer la injectiile care le-a facut in spital. de aceea m-am si cerut acasa.
el avea rosu in gat si era sub tratament, acasa ,dar m-a speriat f tare faptul ca a ajuns la febra asa mare 39,4 (niciodata nu a avut asa mare) plus ca se invintetise la buzite si la fata si pe cat e el de zglobiu chiar daca e bolnav, atunci era leguma si avea si frisoane
am chemat salvarea mai mult in ideea ca vor urca sus si il vor controla mai intai...deh...de unde...la noi in romania?...cand a ajuns salvarea erau ofuscati ca de ce nu i-am asteptat jos si m-am luat de ei...ca masina de dus la spital aveam si eu...ideea a fost ca era nevoie de interventie rapida (cel putin asa am simtit eu pe moment) ori ei nici nu s-au sinchisit...norocul a fost ca de la supozitorul de paracetomol pe care i-l dadusem, pana a ajuns salvarea febra incepuse sa scada si rozul ii revenise cat de cat pe obraji
asa ca...am ajuns la spital adusa fiind de salvare si dr de la urgenta mi-a zis..."daca ati venit cu salavarea tb internare, ca altfel nu prea era cazul"...puteau sa-mi spuna cei de la salvare asta...in fine....ROMANIA
In spital primise injectii pana luni inclusiv...ori saracutul deja suferea prea mult si am cerut externarea...Rosu in gat inca il mai are dar e forma usoara si nu tb decat sa continuui tratamentul care il lua deja acasa..a reluat analizele acolo in spital pe toate si e ok din toate pct de vedere in afara de gatut....macar m-am linistit cu analizele ca le are pe toate la zi si stiu acum ca in rest e sanatos
si pt ca am apucat sa va citesc pana la zi, va raspund la intrebarea de ce tot face rosu in gat
el a fost diagnosticat la nastere cu o bacterie luata din spital ,banuiesc eu, cei de la spital spun ca o avea inca din burta mea...in fine...bacterie care nu face decat sa il "ajute" sa ia o boala din aer mult mai usor decat altii si eventual sa o agraveze. Pb e ca aceasta bacterie, e vb de "stafilococ auriu" localizat in nasuc momentan, a dezvoltat rezistenta la multe antibiotice ...mai exact nu prea mai are variante de tratament si ca atare nu pot taia raul de la radacina din pacate...
Tocmai primise de la un domn dr, in care eu am mare incredere, un alt tratament pt imunitate dar nu am apucat sa i-l dau pt ca a si facut rosu in gat. astept acum sa ii treaca ca sa-l pot incerca. Oricum domnul dr mi-a zis ca tb rabdare multa pt ca nu voi vedea efectul dupa prima cura
Noi oricum vrem sa ne mutam de aici cel putin pt o perioada ...pt ca micul nostru cartier, care e ANL, e facut undeva la iesirea din oras si mai tot timpul bate un vant pe aici..plus ca aduce multi microbi de la niste tigani care stau la marginea acestui cartier si cred ca este un alt motiv pt care bebe meu face asa usor rosu in gat

va pup pe toate ...sunteti toate tare dragute si ma scuzati daca va mai plictisesc uneori
ma duc acum sa ma odihnesc si eu cat doarme bebe-ul meu si apoi cand ma trezesc sa inecepem mutarea
coderamy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]