View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 21:25:29
alessa's Avatar
alessa alessa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 32
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am nevoie de ceva care sa-mi opreasca pofta de mancare

Meniul dintr-o zi obisnuita hmm..depinde de ce gateste mama in fiecare zi.Si pot sa spun ca mama este un mare dusman al meu, pentru ca stie ca sunt super pofticioasa si mancarea gatita de ea este absolut delicioasa.Sa-ti spun asa..Dimineata nu mananc nimic, sau rar cand imi aduc aminte mananc o banana, in rest nimic.La scoala beau un cappucino sau o ciocolata calda, mai mananc un mar si atat.Cand ajung acasa mananc ce a facut mama:Ciorba si felul doi, sau doar un singur fel.Paine nu mananc sau mananc dar destul de rarut.Pentru mine mancarea ar putea sa nu existe, daca s-ar putea doar dulciuri ar fi atat de perfect.Si desigur ca dupa masa mananc ceva dulce, si de cele mai multe ori exagerez.Iar cina..depinde..sunt zile cand o iau sunt zile cand nu o iau, dar la mine problema nu este meniul zilnic, ci excesele pe care le fac si de la care nu ma pot abitine(Am momente cand mananc ca o proasta si apoi imi pare rau si as da orice sa nu fi pus absolut nimic in gura)..Si uite asa am luat 10 kg..si eu zic ca e putin..in 8 luni la cate dulciuri am bagat in mine. De 2 ani o lalai in cure de slabire, sport, sala etc cu rezultate minuscule..Anu trecut pe vremea asta aveam 98 de kg..la 17 ani, era cam exagerat de mult(Si nu sunt o tipa puhava, din contra am carnea tare, si nu-mi dadea nimeni 98 de kg, cum nu mi dau nici acum 75..dar eu le vad..le simt(burtica si picioare).Ce fac la banchet?Am facut solduri(aripioare imense)..picioarele sunt plinute..mi-e rusine de mine..As da orice sa dau timpu-napoi si sa continui cu o viata sanatoasa..dupa acele kg slabite de asta vara.
alessa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1792 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1275 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 27 apr 2010 at 21:40:08.
Răspuns cu citat