View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 14 iul 2010, 12:35:17
1Diana's Avatar
1Diana 1Diana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2009
Locaţie: Iasi -deocamdata :P, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Rina..reloaded + <1200 cal + cardio
Date: 156cm, 87.3kg
Mesaje: 153
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Degetica - Vreau sa slabesc in mod sanatos :)

Incerc iar....
In primul rand ciao !
Inceputul ar fi sa-ti faci un plan:cate kg vrei sa slabesti,in cat timp,cate calorii sa mananci pe zi,trebuie sa faci si sport in fiecare zi cate putin la inceput si ceea ce iti place.
Sa nu te infometezi!Si eu am trecut prin asta,cand incepeam un regim incepeam cu o zi de nemancate si rezistam max 3 zile dupa care mancam mult si fara limita si m-am ingrasat f tare.Atunci cand o sa ajungi la greutatea pe care ti-o propui gandeste-te ce greu ai obtinut-o si ca nu merita sa dai cu piciorul la tot.
Gandeste-te si la motivele pt care mananci mult,poate nu e doar pt ca mancarea e buna,analizeaza-te si impaca-te cu tine
Cere-i si ajutorul mamei tale,spune-i sa te sustina si sa gateasca sanatos.Daca nu te poti abtine sa mananci mai putin atunci poti manca multe salate,legume..sau sa bei apa
Si eu sunt mai lata in solduri ,asa e constitutia corpului.Poti face exercitii cardio si apoi exercitii doar pt solduri(gasesti pe site) dar in primul rand ai grija ce mananci.Sa stii ca si mancarea sanatoasa e delicioasa
Te si multa bafta..mai vorbim Eu stiu ca vei reusi