View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 20:27:55
Flaviola's Avatar
Flaviola Flaviola este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Dieta personalizata
Date: 164cm, 87kg
Mesaje: 741
Aprecieri acordate: 31
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 11 mesaje
Implicit re: Jurnal de Bridget Jones - Flaviola

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
Buna Flaviola:*:*
si bine ai venit printre noi
ce plan de batalie ai? dieta sau mancat sanatos?
cu sportu cum te impaci?ce iti place sa faci?
muult succes
Multumesc pentru primirea calduroasa.
Planul meu de bataie consta in mancat sanatos (iau micul dejun cam in jurul orei 7,30, pe la 11 pap ceva fructe sau legume, pe la 14 pranzul la care mananc cate o supa sau ceva carnita cu legume si dupa ce ajung acasa de la servici, adica pe la 18 iaurt/fructe/legume. Beau multa apa, cam 3 l pe zi si 2 cani mari cu ceai din diverse plante amestecate de mine. Fac o munca de birou si pana acum aveam o viata cam sedentara; la servici am inceput sa batai din picioare sub masa, merg pe jos in loc de bus(sau cel putin incerc cat de des), am pove cu sotul si am zis ca incepem cu plimbari seara si vom tot mari ritmul, am acasa si o bicicleta de care sper sa ma lipesc, dar cel mai mult imi place sa dansez( ma intreb de unde pot face rost de dvd cu zumba).
Cam asta ar fi planul meu pt moment.
Flaviola, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2382 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1865 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]