View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 24 sep 2010, 05:37:38
Busha's Avatar
Busha Busha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: disociata
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnalul lui Alex (Busha)

Multumesc frumos,Amy,pentru floricele.Sunt faine rau
Sandymihaik,mi-am notat,incepand cu luni, tot ce am mancat.Si e un dezastru Daca iau fiecare zi in parte si vad ce mananc,ce vad ?Pai....mananc cam din 2 in 2 ore,putin,insa putinul acela este o bomba calorica

Odata cu inregistrarea pe site,m-am hotarat ca de azi sa tin o mica dieta.Primul pas pe care l-am facut a fost acela sa ma culc devreme si sa ma trezesc devreme.Dovada ca m-am trezit la 6 dimi Orfi fost emotiile
Nu am vrut sa incep de luni,pentru ca,fetelor,sa fim serioase : de cate ori nu am tinut o dieta si am folosit replica "incep de luni"? Asa ca m-am hotarat sa imi fraieresc organismul si sa incep de azi.

Cum arata regimul?

Prima zi : suc de fructe si legume ( am avut la indemana 2 kg mere si 2 kg morcovi-imi voi face suc la storcator)
A2a zi: orez fiert
A3a zi : fructe (chiar si o banana)
A4a zi : cartofi fierti (ffff putina sare,fara nimic altceva)
A5a zi : legume( ideal ar fi crude)
A6a zi : paste fierte,fara nici un adaos
A7a zi : fructe (idem a 3a zi)

Eu am tinut aceasta dieta cam de 7 ori de la 13 ani si pana acum, si,sa fiu sincera,de fiecare data am slabit 4 kg ,tinand-o strict,bineinteles.

Scopul meu este sa ajung,cu mai multe diete,la 60 kg si apoi,pentru a ajunge la greutatea pe care o vreau-adica 54 kg- vreau sa imi schimb complet stilul de viata. O sa ma chinui,sunt constienta de asta,insa....va am pe voi alaturi

Am de gand sa scriu in fiecare zi cum m-am simtit ,cat am slabit si daca am trisat (Doamne ajuta sa nu cumva sa trisez ).

Wish me luck,girls
Busha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]