View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 02 nov 2010, 13:36:51
Valeriana's Avatar
Valeriana Valeriana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: dukan
Date: 153cm, 63kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Dieta Dukan faza 2

Numele meu este Valentina,am 57 de ani si vreau sa va spun ca si la aceasta varsta o femeie doreste sa arate bine,sa se simta bine in pielea sa.Am inceput o dieta din 2009,cam dupa ureche,mancat totusi sanatos,fara paine,zahar,dulciuri(din cand in cand cate putina ciocolata)multe legume si fructe.Am avut rezultate,am slabit in 5 luni
14 Kg.,dar a venit vara,fructele,drept am mancat cam multe(si se spune ca acestea consumate in cantitati mai mari ingrasa)a venit Craciunul si am pus din nou pe mine 6 Kg.Din aprilie am incercat dieta disociata 3+3 si a functioant intrucatva in sensul ca in 7 luni am dat jos 7 Kg.,cam putin,dar asta e!Eu mai dau vina si pe varsta,dar am mai luat-o si pe aratura cateodata!Acum am o nelamurire la dieta Dukan,si va rog daca ma puteti ajuta.La faza II(alternativa,cea cu proteine i legume),eu doresc sa dau jos cam 2-3 Kg,deci 10 zile trebuie sa manac proteine cu legume,dar intai scrie ca PP 3 zile apoi PL 5 zile,deci dupa numai PP,iar PP?Sau inai PL?

Ultima dată editat de Slabuta; 02 nov 2010 at 13:51:59. Motiv: S-a scos o marca comerciala.
Răspuns cu citat