Subiect: Jurnalul Crissei
View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 20 nov 2010, 17:45:24
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Crissei

Multumesc pentru buchet. Sunt anul I la facultate. Da, eu nu ma prea pricep cu lucrurile pe site, din cate am citit sunt niste concursuri, si vad aici trebuie sa scriu menuil zilnic dar nu ma pricep, ee, sper ca o sa ma invatati voi, cu timpul. Si vreo sa slabesc 20 kg, tot timpul am zis vreau sa slabesc rapid, nu vreau sa slabesc in 5 luni 10 kg, dar uite de ca nush cati ani incerc, daca mancam cu -200kcal pe zi acum eram cu 30 kg mai slaba, dar....asta e invatam din propriile greseli. Acum, nu stiu am incercat tot felul de diete. Cu piept de pui, oshawa, cu orez, cu piept de pui si salate la gratar, cu legume fructe, toate tin dar dupaia...asa ca nu mai vreau sa tin un regim strict, voi scrie aici in jurnal, in fiecare zi cu ce si cat sport am facut si cu ce am mancat fara sa trisez. Sper ca o sa fiti alaturi de mine, si ne vom sprijinii. Dar va rog spuneti-mi cum caut un jurnal in special. Ca sa pot sa fiu la curecnt cu tot ce spune pers respectiva/ Multumesc va pup
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]