View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 16 mar 2011, 15:34:25
mihanca's Avatar
mihanca mihanca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Anky-I really need this

Citat:
Anterior postat de ankyshor Vezi mesajul
buna Mihanca ! iti multumesc din suflet pentru sfatul tau si pentru ca mi-ai raspuns :*. pot spune ca nici sucurile nu imi plac, rar cate un nestea, dar foarte rar. problema mai mare este alcoolul. atunci cand ies mi-e greu sa ma abtin sa nu beau o bere sau o vodka ...oricum, in ultima vreme nu prea am mai iesit si incerc sa o las mai moale . iti multumesc mult si sper ca voi reusi sa ma abtin de la orez si lactatele cu multe grasimi ... te pup si sper sa tinem legatura ! bafta !:*
Ah, dar de ce te otravesti cu alcool..?mie nu imi plac bauturile alcoolice, dar imi plac sucurile..mai exact cola...acum am trecut pe pepsi max care are 0 carbo...asta pana voi reusi sa scap definitiv de dependenta asta...
Daca iti doresti cu adevarat, sigur vei reusi..dar ai grija, sa nu te infometezi..asa cum spun multe fete pe aici pe forum, a te infometa nu inseamna neaparat sa papi putin, ci sa papi mai putin de 1000 de calorii(care uneori nu se aduna, oricat de mult ti se pare ca papi)..Poti folosi calculatorul de calorii de pe forum, sa iti faci meniuri si sa verifici la calcule detaliate exact cate proteine, cate grasimi si carbo papi zilnic si atunci vei sti exact ce sa elimini din alimentatie si ce nu...
Daca ai avut vointa atat de puternica odata sa iti infometezi organismul si sa ajungi piele si os, iti va fi mutl mai usor acum sa papi si sa slabesti intr--un mod frumos si sanatos..bafta si tie!
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]