View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 ian 2010, 08:20:12
Claudia1978's Avatar
Claudia1978 Claudia1978 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Dieta Daneza
Date: 167cm, 54.00kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Claudia - Dieta Daneza

Multumesc adde91, dar din nefericire inceputul a fost nefast pentru mine. Dupa cum am mai spus nu am apucat sa imi asigur o alimentatie tocmai buna in cursul zilei de ieri iar azi noapte pe la ora 1.30, dupa ce am fost la toaleta, am cazut inconstient pe hol. M-am trezit " in palme" ca sa spun asa, alaturi de familie si fiul meu( care s-a speriat destul de tare mititelul). Au chemat salvarea si mi-au facut o glucoza. Am tinut si eu dieta asta acum ceva vreme si am reusit sa slabesc destul de mult cu ea...dar probabil acum am exagerat putin cu nemancatul. Am de gand sa o continui ..intr-o oarecare masura.. ma gandeam sa folosesc alimentele din dieta dar in plus sa adaug un mic dejun mai lejer. Este evident ca varsta incepe sa isi spuna cuvantul si nu ma mai lasa sa fac cum faceam la 20 de ani. Ma oftic de nu mai pot..... Daca aveti ceva sugestii le astept cu mare drag. Va pup pe toate.
Claudia1978, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1854 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1337 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 563 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]