Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #404 (permalink)  
Vechi 29 ian 2012, 10:10:32
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Poate voi avea noroc si vor reactiona bine si sefele mele, avand in vedere ca oricum imi voi face treaba si de acum incolo, nu imi ocupa prea mult timp.
As mai avea o intrebare, voi ce remediu folositi pentru arsurile de stomac? Au inceput recent la mine si ma supara toata ziua. Partea buna e ca sarcina s-a ridicat putin si nu mai merg atat de des la baie noaptea...

Multa bafta cu anuntalul vestii la serviciu.
Nu stiu ce remedii se pot folisi contra arsurilor pentru ca eu nu m-am confrunta cu asa ceva, dar [presupun ca trebuie sa manci ceva alimente bazice, ca de exemplu lapte sau cereale integarle cu lapte, iaurt simplu sau oirce aliment care nu-i acid.


Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
Pt. arsuri pe piept eu stiu ca-i bun laptele, pe mine ma stampara foarte bine sau iaurt rece din frigider, mie iautul simplu din comert nu imi place asa ca imi fac eu singura din lapte e mult mai sanatos. Acum nu ma mai arde numai cateodata cand mananc unele mancaruri.
Mi-a coborat mult burta...
Ai mare gija cu burtica. Eu zic sa nu mai stai, ci sa mergi la spital, sa nu ai cumav surpriza cea mare.

Pupici!



Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
ce faceti viitoare mamici..
ras cristalin.. ti-a crescut burtica? eu am incercat o data.. haha numai ca eram dupa 7 zile d ela ciclu.. sa vede, daca se prinde ceva haha.. dar o sa incerc asa cate putin,, ianinte de ovulatie.. poate iese fata.. sau nu are nici o legatura? hihi..eu as vrea sa slabesc macar 5 kg.. dar vad ca slabesc f greu, si mi-e frica sa tin ceva drastic, daca ma insarcinez in timpul dietei, si afecetaza sarcina? oooh..
apropo, mi-am pus o poza faina la concursul de iarna.. am si album, daca va place zapada

Draga jessika
Am incercat si eu faza cu ovulatia si am avut surpriza sa iasa baiat, deci nu tine de cum se intampla momentul, ci mai degraba de cum este programat acolo sus.
Eu cand am ramas insarcinata tineam dieta Dukan si pana la 7 - 8 saptamani n-am stiut (abia pe 18 august am aflat ca sunt insarcinata, iar pana atunci tinusem postul Sf. Marii).
Dieta sau postul nu afecteaza sarcina, mai ales la inceput, dar mai tarziu numai este indicata nici dieta si nici postul pentru ca nu mai are parte copilul de tot ce i-ar fi necesar.
Multa bafta in incercarile tale si sa abia asteptam vestea cea buna.

Pupicei!
Răspuns cu citat