View Single Post
  #41 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 17:16:06
Poofy Girl's Avatar
Poofy Girl Poofy Girl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 feb 2010
Locaţie: Piatra Neamţ, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Criză financiară!
Date: 175cm, 110.8kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 84
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 66 mesaje
Implicit Re: Sunt si babete "slabute" pe aici?

Îţi ţin pumnii, Maya! Ştiu cât de greu e, întrucât eu acum aş vrea să mă las dar nu prea reuşesc, şi cât sunt? Cam 4 ani de când fumez. Când m-am apucat, m-am apucat din start cu 1 pachet pe zi, după 3 ani am renunţat vreo 6 luni, apoi m-am apucat din nou, din senin, cam 10-15 ţighi pe zi.
Dar gata cu vorba despre "fumuri", că nu te ajută să citeşti astea când încerci să te laşi. Cred că important e să conştientizezi nu atât de ce vrei să te laşi (la mine principalul motiv ar fi banii, sincer... deşi trebuie să mă conving că sănătatea e pe primul loc), cât ce anume îţi face plăcere când fumezi: eu de exemplu detest mirosul de ţigară, de scrum din haine, păr şi cameră, detest gustul ţigării, detest preţul pachetului etc. dar nu mă pot lăsa de gest. Când sunt singură, simt mereu nevoia să ronţăi ceva, morcovul nu mă ajută, de-aia stau cu ţigara-n bot. Şi în oraş, e oribil să fii singurul nefumător la o masă, mai ales când acel nefumător (adicătele eu) este foarte puţin comunicativ şi timid. Ştii cum e: cineva îşi aprinde o ţigară, şi ABSOLUT toată lumea îl urmează. Rămân eu, care, pe lângă că nu prea iau parte la conversaţie, nu am cu ce-mi ocupa mâinile.
Eu ASTA încerc să controlez acum, ca să nu mai fiu dependentă.
Cât despre slăbit, avem deja o horă aici, uite, îţi întind un umăr, prinde-te şi începe să joci!
__________________
"A goal is a dream with a deadline!" (Napoleon Hill)

Ultima luptă cu kilogramele:
START: 04.02.2017 - 121 kg
Target 20.07.2017 - 105 kg
Target 01.09.2017 - 95 kg
Target 01.12.2017 - 80 kg

TARGET FINAL: 01.02.2018 - 75 kg (greutatea de acum 10 ani)

[vechi] Vreau să pot sta din nou picior peste picior! Jurnal de pufoasă
Răspuns cu citat