View Single Post
  #4102 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 07:14:20
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Salutare draga jurnal,am sosit la raport.Parerea mea e ca am fost cuminte pe jumatate la nunta.Adica am mancat cam 30 g cascaval cu rosie,branza,castravete si o frigaruie de vre-o 50-60 g de pui.Astea fiind cele permise
Din cele nepermise fac parte cam 600 ml Fanta si doua portii de inghetata asortata.La tort nu am mai stat....Am mancat doua portii de inghetata pt ca ieri biciclisem doua reprize de cate 20 minute...si nu era sa fiu in pierdere.Am mai baut 6-7 cafelute fara zahar,in 3 punand lapte de cafea.,5 boabe de struguri,10 alune si o juma de persica mica.Aaaa,plus 3 fundite de alea de fournetti sau cum s-or numi...Acu,as calcula caloriile dar mi-e cam frica......Eu asa zic,ca am fost semi-cuminte...daca altcineva are alta parere sa imi zica...Acasa mancasem doar 600 ciorba de varza ,un ness si 50 g branza de oi,ca m-a certat Alina sa nu stau nemancata toata ziua asa cum vroiam eu.Astept comentarii...
mie mi sa pare c-ai papat ok. la nunta,bine ai facut c-ai papat acasa ceva, nu era bine sa te duci flamanda,era tentatia mai mare atunci.
Eu zic c-ai fost cumintica

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Nu stiu de ce imi e o greatza de imi vine sa vomit....cred ca de la mancatul noaptea...ori de la amestecul nesanatos....dar tare nu mi-e bine la stomac...
Sper ca esti bine acum.Nu a fost de la fiere?
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]