View Single Post
  #414 (permalink)  
Vechi 29 ian 2012, 20:15:20
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal GCM - Fapte nu cuvinte!!!

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Seara buna!!!Am avut un weekend frumos, normal, am fost alaturi de puiu meu!!!Chiar daca sunt racita si tusesc ca o locomotiva si ingurgitez fel si fel de pastile.
N-am rezistat tentatiei de a ma cantari....si stupoare...64 de kg (((
Trebuie sa schimb ceva in alimentatie. De sport nu se pune problema. Am inceput sa fac de 3-4 ori pe saptamana cate o ora jumatate, deci clar nu e acolo buba.
De maine....no sweets...paine....suc...zahar!!!
Pun accent de fructe, legume, lactate, pui, orez fiert(fara carne), cartofi fierti(fara proteine).
Vineri e ziua sufletelului meu. I-am promis ca ii fac o prajitura...si am zis ca tot eu ma ocup de tort!!!dar am sa fiu cuminte!!!!Trebuie!!!
Buna Codris!

Ma bucur ca ai petrecut un weekend frumos alaturi de iubi tau......eu am fost la munca alaturi de avioanele mele....si soata mea la munca de noapte ...deci nu prea ne-am vazut in weekend.
Off....poate ai vreo retentie de apa...ti-au venit rusii?.....sa nu fie si de la asta.....daca nu....schimba si tu ceva in alimentatie vorba ta.....mai scade si tu carbohidratii aia si mananca mai multe proteine....fa o schimbare...zic eu...
De exemplu.....eu as scoate orezul si cartofii pentru un timp din meniu...parerea mea...
Ooo...super...pai poti sa te abtii de la dulce...n-ai cum sa cedezi...ai vointa doar......eu m-am obisnuit....nu mai am nici o pofta.
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]