View Single Post
  #415 (permalink)  
Vechi 09 sep 2010, 14:51:20
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Saartjie - O sa reusesc pentru ca vreau!

Citat:
Anterior postat de Saartjie Vezi mesajul
o sa implinesc curand 17.

Chestia e ca am mai slabit si inainte cu diete de genul si apoi puneam cu greu kg pierdute pentru ca ma obisnuisem sa mananc putin.
Presupun ca in ultima perioada m-am ingrasat deoarece mi-a fost schimbat tratamentul medicamentos(inainte luam doar Diane 35 ptr ovare) acu' iau si Androcur, iar pofta de mancare s-a intetit.

Mi-am luat o pereche de jeansi cu ceva timp in urma,dar acu' nu imi mai sunt buni,ma cam strang,de aceea in cel mai scurt timp posibil(pana incepe scoala) vreau sa dau cateva kg jos pentru ca imi plac la nebunie jeansii aceia.
Dupa ce or sa-mi fie buni, o sa renunt la acea supa.

Da, doar supa aceea o mananc.
Acum am venit din oras, am alergat.

M-am facut cu o crema anticelulitica(pe burta) apoi am pus o folie,am citit ca te ajuta sa dai burtica jos.
A incercat careva?
Cum adica iei 2 tipuri de contraceptive

Daca iti doresti mult,lupta pentru ce-ti doresti si pentru a ajunge la kg dorite. Nu-ti dori minuni. Cm/kg nu dispar peste noapte,trebuie sa iei totul treptat.
Kg s-au pus in ani/luni,inseamna ca tot as atrebuie si sa le dai jos.
Dieta+sport=corpul ideal
Mult noroc!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]