View Single Post
  #4184 (permalink)  
Vechi 28 mai 2013, 10:14:05
bluelf's Avatar
bluelf bluelf este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 58.5kg
Mesaje: 133
Aprecieri acordate: 54
Am fost apreciat(a) de 38 ori in 28 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Neața, fetelor! Nu am scris de ceva timp pentru că m-am angajat temporar și am un program haotic. Mă uitam acum la posturile din ultimele zile și mă gândeam...cum vă puteți abține sa vă cântătiți zilnic? Eu dacă nu mă cântăresc în fiecare dimineață, parcă nu-s om.

Și în legătură cu dilema aia cu atac - mini atac, am pățit și eu ceva asemănător. În vacanța de paște am ținut, chiar la sfârșit, cam de pe 8 pe 12 mai sau ceva de genul atac. Dar atac atac, ca la carte. Iar în ultima zi de vacanță, ce zic? Mama, hai să ne luăm prostii și să ne uităm la filme, că și așa mâine plec și nu ne mai vedem până la vară... Mă gândeam că ajung la București și o șin de acolo așa, calumea, că și așa nu am bani de dat pe prostii. Și așa s-a dus atacul meu.

Când am ajuns în București, pe 13 mai, am început din nou atacul. L-am ținut 6 zile, iar apoi am trecut la croazieră în mod normal. Și nu am stagnat. Cam scap de 200 de grame zilnic, foarte rar stau câte două zile la același nivel. Acuma, nu știu ce să zic, poate funcționează corpul meu altfel...

Succes!
__________________
My Evil Diary (Jurnalul Irinei)http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...elf-11242.html

bluelf, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui bluelf:
marinuta (28 mai 2013), rozica1965 (28 mai 2013)