View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 20:25:04
marya's Avatar
marya marya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: dublin, Irlanda
Vârsta: 67
Dieta: vreau sa urmez o dieta
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Consecintele slabirii

buna inainte de a incepe sa slabesc aratam f bine la fata nu ma laud cu nimic dar eu de la varsta de 15 ani eu am avut grija de fata decolteu si par si uite asa am ajuns la 53 de ani fara nici un rid dar nu cred ca a trecut vre-o zi fara crema sau noapte fara demachiat si crema de noapte am si muncit toata viata ca sa fiu frumoasa numai ca nu prea am avut ce face cu greutatea care o luase razna si nu mi-a placut deloc dar vreau sa spun ca fara sacrificii nu faci nimic si inca ceva eu nu depasesc niciodata ora de odihna ora mea este 22 nu mai devreme dar niciodata mai tarziu. Eusunt multumita cum slabesc dar intrebarea mea este daca nu o sa raman cu pielea lasata pe fata si pe tot corpul ca sti ca la mine nu se mai regenereaza pielea zic ce ma sfatuiti sa fac sa nu cumva sa ma fac ca un curcan in afara de masaj si ca fac si miscare si cum sa fac sa ma mentin la greutatea dorita?eu acum consum f putine calorii cam 1200 pe zi si ma simpt bine pana acum si eu nu mananc nimic intre mese ca nu simt nevoia dar i-mi este teama de cum o sa arate pielea mai tarziu sincer va multumesc o zi buna
marya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 1kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1519 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat