View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 20 sep 2010, 13:42:00
Bibbi's Avatar
Bibbi Bibbi este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 30
Date: 173cm, 60kg
Mesaje: 390
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna anorexie?

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Diana, sa stii ca ai mare dreptate in ceea ce spui. eu imi aduc aminte ca am vazut un film demult, nu stiu, cred ca in perioada liceului, despre 2 prietene. Una bulimica si una anorexica. Cea bulimica moare din cauza unui infarct. Fetele din film erau niste adolescente. Cea bulimica a aj asa pt ca mama sa mereu ii spunea ca e prea grasa si sa nu mai manance. Cea anorexica s-a luat dupa prietena ei. A vazut in asta un model. Cu f. mare greutate a reusit sa iasa din aceasta suferinta dupa moartea fetei bulimice.
Imi pare tare rau ca nu mai stiu cum se numeste filmul. V-as fi spus ca sa il vedeti.
Cred ca de pe atunci mi-am dat eu seama ca a nu manca nu e bine.
A secret between friends/ When friendship kills se numeste filmul..Il gasiti pe youtube Eu cred ca l-am vazut de vreo 4-5 ori
Bibbi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1130 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 873 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat