View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 14:30:33
lexxaro's Avatar
lexxaro lexxaro este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 nov 2011
Locaţie: sevilia, Spania
Date: 157cm, 87kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce pregatim dietetic de Revelion si Craciun

Buna fetelor!!!am tras si eu cu ochiul la postarile voastre si papilele mele se razvratesc....va propun doua feluri de salate usor de facut si cu mai putine calorii;
-salata de ton cu porumb(ton maruntin -de preferat in apa-,porumb dulce conserva si ceapa uscata taiata julien...se amasteca toate si se stropeste cu zeama de lamaie);
-salata din piept de pui cu ciuperci(piept de pui fiert si tocat fisii,ciuperci conserva bine scurse,un graunte de usturoi pisat bine si 3-4 linguri maioneza cat mai light-se amesteca toate si se condimenteaza cu sare si piper dupa gust)
Iar pentru desert(ca numai la asta imi sta mintea!!!)v-as propune ori un tort tiramisu ori un tort gen diplomat(piscoturi,ananas proaspat si frisca) sau pentru fetele foarte ambitioase o salata din fructe(portocala,mar,para,ananas,piersica din conserva,kiwi,banana,pepene galben-toate stropite cu esenta de rom,un pic de coniac si 2-3 pliculete de zahar vanilat)....
Pentru felurile principale mai meditez ...inca...ca deh,cea mai buna"leguma este porcul"...ma gandesc ca daca mananc putin din fiecare cu pauza de 2-3 ore intr-e ele nu se face gaura in cer!!!!cel mult mai pun ceva sute grame pe mine.....va pup...si sper sa va fiu de folos
Răspuns cu citat