View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 15:25:00
Laviniutza's Avatar
Laviniutza Laviniutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iun 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 29
Dieta: keto
Date: 164cm, 71kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sunt anorexica, bulimica sau nu am nimic?

Buna fetelor,ca sa fac asa o introducere ma numesc Lavinia si am 16 ani peste cateva zile o sa implinesc 17 si am 1,65.....am vazut discutiile voastre despre bulimie,anorexie....m-am decis sa pun punct si ei acestei boli(bulimie)Tin sa spun ca sufar de aceasta boala aproape de un an..ceea ce ma face sa plang cand aud de asa cevami-e foarte greu sa recunosc ca am aceasta boala.....pur si simplu nu mai stiu ce sa fac.....am inceput sa vomit o data pe zi.....apoi din ce in ce mai des...am reusit sa slabesc 15 kilograme de la 72 la 57 in vreo 2 luni....pur si simplu nu mai puteam sa ma uit in oglinda...ma consideram urata si inca ma consider...nu imi place absolut nimik la mine,dupa ce am slabit am mer la biserica intr-o zi ssi acolo am lesinat...pur si simplu dupa ce mi-am revenit mama mea m-a intrebat cum ma simt dar eu nu puteam sa ii mai raspund eram foarte speriata si plangeam in continuare asa mi s-a mai intamplat la o saptamana si atunci i-am spus ca mananc o data pe zi si vomit tot..dupa aceea ma simteam groaznic ai mei vrereau sa ma faca sa mananc dar eu nu vreream...am reusit sa stau o luna fara sa vomit dupa care iar am inceput....in acea luna am ajunsdin nou la 72 de kg......ma simteam groaznic nu puteam sa ma uit din nou in oglinda pur si simplu mancam pana ma dorea burta...nu mai imi pasa de nimic...m-am facut ca o vaca si asa tot mancam pana ma dorea burta...asteptam ca ai mei sa mearga de acasa si mancam.....si noaptea ma gandeam ce sa mananc dimineata dar incepand cu anul 2012 am decis ca trebuie sa slabesc deoarece imi zicea multa lume ca sunt grasa acum am ajuns la 66.5 de kg dar cu ajutorul vomitarii.Ma simt slabita....nu mamanc ,doar o data pe zi si vomit tot nici apa nu beau seara dupa 5 din cauza ca mas putea ingrasa iaar dimineata alerg la un pahar din apa.....am stat si zile nemancate si sunt cam obsedata sa fac zilnic bicicleta jum de ora pt a da jos cateva calorii.Sufar foarte mult din cauza acestei boli....probabil din cauza ca in tinerete eram foarte frumoasa aveam un corp de invidiat toti ma admirau iar acum de multe ori vezi cum altii iti intorc spatele si te considera un nimenea(am inceput sa ma ingras din a 8 a pe la varsta de 14 ani si de atunci sunt obsedata de cantar,mancare,diete,tot....am luat si medicamente de slabit fara stirea parintilor...ma ascundeam de ei si nici in ziua de azi nu stiu)...noptile in pat plang singura si ma ascund ca nimeni sa nu ma vada nu vreau sa afle mama mea ca sufar din nou de aceasta boala deoarece atunci cand a aflat era mereu ingrijorata si am vazut-o cum plangea...acuma ea crede ca mi-a trecut dar nu e asa...chiar am nevoie de ajutor nu am avut curajul sa spun nimanui asa ceva pana acum asta e doar o parte din cat am suferit....acum parca incepe sa ma doara la inima si dupa ce vomit parca vomit si putin sange....mi-e tare frica si incep sa ma gandesc la moarte...nu as vrea sa fac un infarct sau ce stiu eu ce se mai poate face...vreau sa duc o viata frumoasa sa pot sa am o dieta echilibrata sa nu mai privesc cu invidie pe alte fete care mananca o gramada si nu se pun pe ele nimic,nici nu mai stiu cand mieste foame...nu mai constientizez acest lucru...de dimineata merg la scoala...si imi caraie matele toata ziua iar la 2 vin acasa mananc pana mi-e rau iar apoi vomit,simt de multe ori cum imi amortesc unele parti ale corpului sau cand ma ridic brusc de pe scaun ametesc.as vrea sa trec singura de aceasta boala si totul sa ramana istorie...pur si simplu nu stiu ce sa mai mananc...va rog din suflet ajutati-ma,chiar nu stiam unde sa scriu toate astea si m-am gandit ca aizi este cel mai bine....va rog inca o data ajutati-ma
Laviniutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Laviniutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1717 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1200 kcal/zi. Pentru a slăbi 8 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -349 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat