View Single Post
  #420 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 00:37:53
irinuka92's Avatar
irinuka92 irinuka92 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 ian 2012
Locaţie: cuneo, Italia
Vârsta: 32
Dieta: dieta rino`s 90
Date: 168cm, 91.3kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg, partea I

[QUOTE=bebi;929705]
Citat:
Anterior postat de Alina21 Vezi mesajul
Fetelor dragi, sa va dau o veste buna!
Stiti ca va spuneam ca am fost diagnosticata ca avand ovare polichistice... Desi m-a demoralizat pentru ca eram banuita ca fiind sterila, eu eram sigura ca daca vreau sa ma vindec, ma vindec. Conteaza foarte mult felul in care gandesti.
Doctorita mi-a mai spus ca sa nu ma astept sa-mi vina menstruatia luna viitoare (adica acum, in februarie) ca dupa cum arata la ecografie ovarele, nu dau niciun semn de menstruatie, si sa nu ma astept...
O priveam usor dubios pe doamna doctor si-mi spuneam undeva in interiorul meu "facem pariu ca o sa-mi vina?" , iar astazi ce credeti? La 28 zile mi-a venit menstruatia, asta dupa 6 luni de cand am avut dereglari!
Simt ca ati contribuit si voi la mentinerea psihicului meu la un nivel inalt si pozitiv, motiv pentru care va multumesc mult!
Stiu ca acum voi slabi si mai usor si ca problemele mele hormonale s-au dus, sunt doar o amintire!


Buna!
Ma tem sa iti spun ca dereglarile hormonale or sa tot apara daca o sa continui procesul de slabire si eu am avut niste probleme in privinta asta in urma procesului de slabire si vreo 3 luni nu mi-a venit am luat tratament si mi s-a recomandat antibebe ca sa imi vina acum trebuie sa fac o pauza si sa vedem daca imi vina fara "ajutor" si apoi vedem ce e de facut
Oricum momentan bine ca s-a rezolvat problema si ca ti-a venit
buna!si eu am avut probleme hormonale si cu slabitul mi sau intrerupt de tot pentru vreo 3 luni si am fost nevoita sa iau pastile care iti provoaca venirea menstruatiei,dar totusi sa speram ca in cazul tau Alina nu va fi asa si nu te vei mai lovi de aceste probleme
irinuka92, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1973 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1456 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]