View Single Post
  #4202 (permalink)  
Vechi 25 mai 2010, 14:51:03
rosalinda's Avatar
rosalinda rosalinda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

Citat:
Anterior postat de slaba Vezi mesajul
Am revenit dupa pranz...sunt rupta de la bicicleta

Am papat cuminte doar pulpa de pui, fasolica verde si o felioe de cas. budinca o las pe mai tarziu la gustare.

am baut apa multa 800 ml dupa bicicleta si am bagat si 30 minute de bicicleta la pranz. in conditiile astea fac o ora jumatate de bicicleta pe zi ... ar fi perfect sa ma tin.

cu walkingul de 15 minute dimineata si cu ceva abdomene ...si dieta. ma fac in curand manechin ca Vento
hai sa imi revin si ma remobilizez.


Vreau si eu sa am pauza de pranz si sa plec la plimbare - macar 5 minute de mers pe jos

Foarte bine ca ai grija sa te hidratezi. Este foarte importanta hidratarea in procesul de slabire. Ar trebui sa trecem si lichidele - cantitati la meniu - daca bem lichide insuficient incetinim slabirea (am citit si asta pe undeva si mi-a confirmat si kinetoterapeuta fetei care este masterand pe nutritie si inca ceva n-am retinut toata titulatura)
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]