View Single Post
  #4272 (permalink)  
Vechi 02 iul 2012, 22:11:27
Ancky's Avatar
Ancky Ancky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 iun 2010
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 64kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Mi-a fost dor de voi!Am mai citit uneori printre randuri,sau mai pe diagonala,dar cam atat.
Ieri am primit de la baiatul meu cadoul in avans de ziua mea: note frumoase la evaluare!!!Nici nu imi doream altceva!Acum sa vedem ce va fi mai departe,ca luni mergem sa depunem notele la liceul unde isi doreste el(vrea la educatori - invatatori ) si peste 2 zile ar trebui sa puna listele.Sper din suflet sa fie pe liste si sa nu mai trebuiasca sa completam foaia cu liceele,cu zeci de variante si apoi sa asteptam cu sufletul la gura impartirea data de calculator!Am o presimtire ca va fi si el pe lista celor admisi,desi am emotii din cauza mediei generale(clasele 5-8) destul de mica...si asta nu din cauza ca nu ar fi putut sa ia medii mari si foarte mari,dar din cauza ca am un baiat nazdravan(si asta e putin spus),destept tare,dar in acelasi timp si tare puturos...Chiar ma mir la cat a invatat el(adica doar in ultimile 2 saptamani)cum de a luat note asa de mari...La romana l-am pregatit o data pe saptamana incepand din luna mai,iar la mate a lucrat cu bunicul lui saptamanal,dar doar ce lucra acolo...ca temele mereu le facea doar pe sfert sau deloc!!! Am avut din cauza asta emotii enorme,ca nu stiam ce va face!Bine ca au trecut examenele acum speram doar sa fie pe lista mult dorita(si eu inclin sa cred ca asa va fi!!!)
Oaname,sanatate multa si refacere rapida!
Felicitari tuturor pentru reusitele la cantar(am vazut multe rezultate frumoase pe aici).
Va pup si numai bine!
Felicitari si mult succes !Si sora mea e in acelasi stres.

Citat:
Anterior postat de salexandre Vezi mesajul
Am uitat sa va spun ca pe 29-06-2012 s-a facut un an de cand am inceput sa imi schimb stilul de viata. Daca la inceput a fost o dieta hipocalorica 1400-1600 kcal dupa 7 luni am adoptat Montignac ceea ce m-a ajutat nu numai sa consoldiz ceea ce pierdusem dar si sa ma mentin si sa continuii sa pierd greutate.
De curand m-am apucat si de jogging si sper anul asta pana in septembrie sa ajung acolo unde imi doresc
Felicitaripentru perseverenta si succes sa atingi target-ul propus.
Ancky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2321 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1804 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat