View Single Post
  #4294 (permalink)  
Vechi 23 sep 2012, 21:12:32
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Momentan am inceput bine, zic eu. Daca trec de serile singure, si de programul de la munca unde mi se ofera diverse cate si mai cate bune, o sa fie bine.

Si pot si eu, si poti si tu, si putem toate. Am vrut sa ma cantaresc si am descoperit ca nu am baterie la cantar Deci o sa mai incerc maine dimineata o data, daca nu, ramane sa imi iau baterie. Poate e un semn, cantarul nu vrea sa imi arate cat de grava e situatia
Mi-a fost si mie o teama sa ma cantareeeesc.Si iata ce rezultat dezastruos. Am observat ca, din pacate, maingras foarte repede....Adica...2 kilograme, aproape 3 in 2 saptamani???Mie mi se pare mult....Imediat se depune la mine.Stiu ca la alte lumi kilogramele se pun dar mult mai greu...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]