View Single Post
  #43 (permalink)  
Vechi 19 mai 2010, 00:40:20
Birgitt's Avatar
Birgitt Birgitt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2010
Locaţie: Stuttgart, Germania
Vârsta: 49
Date: 167cm, 62kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Procentul de grasime corporala (estimat)

Citat:
Anterior postat de Byea Vezi mesajul
Dimensiuni Dimensiunile actuale.
Înălţime (cm) 169 Bust (cm) 90 Talie (cm) 61 Şolduri (cm) 82 Gât (cm) 29,5 Încheietura mâinii (cm) 13 Antebraţ (cm) 23 Coapsa (cm) 51 Grăsime corporală (estimată)13.4% (valoare mica, te incadrezi in categoria minim)

Fetelor, cum sa scap de sunculita de pe solduri ?? Am un corp atletic, sunt destul de inalta, nu prea am burtica, insa soldurile o compenseaza. Intr-adevar, conformatia corpului meu este intr-asa fel incat am soldurile f late. Nimic nu se pune pe burta, ci pe solduri. Innebunesc!! Help, Fac exercitii si acasa si la sala!! insa circumferinta soldurilor variaza de la 82-79

E singura mea problema, eu nu par grasuta, insa in costumul de baie soldurile mele parca evadeaza

Care aveti vreun sfat, va astept cu un raspuns!! Pupici! :*
La dimensiunile tale (inaltime 169, bust 90 si talie 61), solduri de 82 cm mi se par inguste, nicidecum late. Esti sigura ca te masori unde trebuie? Daca da, e imposibil sa fie late.
Birgitt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1734 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat