View Single Post
  #4329 (permalink)  
Vechi 14 nov 2012, 22:52:07
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Rina 90"s (etaj XV)

Citat:
Anterior postat de Antonis Vezi mesajul
Fetele buna seara iar!
Maine in mod normal as avea carbo...ma gandesc sa inlocuiesc cu proteine, avand in vedere ca am slabit atat de mult....
Intrebarea care ma bantuie este...poimaine continui normal cu vitamine sau cum?

Si Aly am vazut ca ii spuneai Anei ca in ziua de proteine poate manca iaurt cat vrea...eu nu stiam...
Ana, eu as zice ca ar merge vitamine... apoi... proteine... cum sunt la rand .Proteinele slabe in grasimi intotdeauna te ajuta mult la slabit .Dar si carbohidratii au aportul lor la dieta...avem nevoie si de ei .Data viitoare tii carbo normal si urmatoarea zi de carbo o schimbi iar cu proteine daca vrei ...trebuie sa mai tii si carbo din cand in cand .Asta este sfatul meu...dar mai avizat ar fi sfatul lui Aly
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]