View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 16 iul 2012, 20:46:24
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Liduta - vreau sa-mi schimb stilul de viata

Citat:
Anterior postat de Liduta Vezi mesajul
Dragi prietene am ajuns acasă de vineri seara dar am fost f. obosita , sîmbăta mă așteptau cîteva kg. de fasole verde să le fierb și să le pun la borcane. Astăzi am fost la spital la o prietenă dragă, căreia i-a murit soțul cînd eram eu în Grecia, și ea a făcut puseu(ea fiind bolnavă ca și mine de scleroză multiplă). În afară de necazul prietenei mele, vreau să vă spun că am petrecut de minune în cele 10 zile în Grecia și apoi 5 la Arad cu nepoțica mea de 1an și8 luni.Cît am fost plecată nu m-am cîntărit deloc dar azi dimineață aveam 100,3 și în Grecia nu am mîncat măsurînd caloriile. Dar dimineața nu am mincat decît fructe iar la prînz și cină mîncam ce aveam. Am mîncat și slănină,și pîine cu untură și rosii,și pateu(deși de obicei nu mămînc pateuri și conserve) dar am făcut multă mișcare în apă și cred că asta m-a ajutat.În orice caz m-am simțit minunatși am avut o energie extraordinară. Eu care pîna acum eram cam moale, acum alergam în fiecare zi la cumpărături deoarece colega mea de cameră avea partea stîngă paralizată și se mișca f. greu.Dacă am puțin noroc,după 15 august cînd termin cursul de calculatoare, dau o fugă și pînă la mare, cu bilet de la casa de pensii. Să vedem ce va fi.Deocamdată mă simt f. bine și de săptămîna viitoare intru în funcție cu nepoții mei cei mari care abia mă așteptau să vin. Deci cu toate pînzele pînzele sus, tot înainte. Vă sărut cu drag revenita acasă Lidia
Bine ai revenit Lidia!
__________________
Răspuns cu citat