View Single Post
  #44 (permalink)  
Vechi 24 apr 2010, 10:28:05
oana291181's Avatar
oana291181 oana291181 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 117kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta Michel Montignac - Faza I

Buna fetelor!

Inca de aseara tot citesc despre monti si azi de dimneata deja m-am apucat de el. In momentul de fata cantares in jur de 122 kg (la 1.70 m) si as dori sa ajung la 65 de kg.
As vrea sa va spun cum am ajuns la montigniac. Am fost la medic sa imi fac analizele pt glanda tiroida si mi-au iesit f bune. Pasul urmator, dieta pt slabit. Citind dieta data de medic am vazut asemanari foarte mari cu aceasta dieta (o citisem acum 1 an si ceva si tineam minte anumite lucruri). Citind acum cartea mai atent, mi-am dat seama ca dna doctor ori auzise de dieta si a facut ea ceva mai "elaborat" ori a citit ca mine acum un an si jumatate si a avut impresia ca a inteles.
Ideea este ca m-am decis sa tin totusi dieta asa cum trebuie si foarte strict. O sa incep si un jurnal pt ca vad ca ajuta foarte mult, dar am totusi o intrebare. Voi pe langa aceasta dieta luati si ceva suplimente pentru slabit sau mergeti strict cu dieta si atat? Mie doctorita mi-a prescris Xenical. Il iau deja de 2 saptamani si nu am avut neplaceri de la el. Pe langa iau si Dialevel de la wallmark care este f bun pt glicemie.
oana291181, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2563 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat