View Single Post
  #4424 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 08:54:28
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

buna dimineata!Sunt deja la munca,detul de intoarsa pe dos din cauza vremii si din cauza ca nu se mai afiseaza o data nici masterul nici repartizarile in camin pentru sora mea....

M-am trezit prost,am visat ca eram insarcinata,nu stiu ce insemna asta si incep sa imi fac griji desi nu prea cred in vise.Apoi l-am visat din nou pe prietenul nostru care a murit acum cativa ani intr-un accident...Era beat in vis
Cum am deschis ochii am inceput sa ma rog sa fiu motivata azi,sa am ambitie sa nu mai cad in tentatii culinare.Am nevoie de asta.
De acasa mi-am adus pentur pranz o omleta din 2 oua,21 gr muschi de porc si 30 de gr cascaval si 90 gr castraveti iar pentru cina 190 gr de pangasius la gratar,cu vreo 200 de gr de conopida fiarta in apa cu un cub de pui si castraveti.Iar ca gustari am mar,nectarina si un baton de cereale.Pentru la noapte am un tnuva de baut si 2 banane.Am vaga impresie ca eu chiar am inceput sa ma ingras.M-am trezit umflata rau si altadata aveam abdomenul mult mai plat si mult mai subtire talia.Bine,adevarul e ca nici la baie nu mai ies.Iar....m-am saturat de tranzitul asta lenes/...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]