View Single Post
  #4426 (permalink)  
Vechi 21 sep 2011, 11:35:38
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Azi ma simt urata si grasa. Nu aruncati cu nimic inmine si nu va uitati stramb.Asta e starea mea de azi,si?Ma simt urata si fizic si psihic.Fizic pentru ca ma uit in oglinda si ma vad cam umflatica,scunda si bombata cu alte cuvinte.Poate asa ma arata oglinda,nu stiu,dar asa ma vad.Parul are o zi foarte proasta si nu se asaza,parca am peruca in cap iar de fata nici nu mai vorbesc.Am niste pete rosii,una langa a;ta aproape.Daca ma uit in oglinda de aproape nu se vad asa,dar daca ma departez se vede oribil per ansamblu.Am facut aseara un ceai de musetel si am facut baie de aburi apoi m-am spalat cu el pe fata dar degeaba.Si daca dau cu fond de ten,tot nu acopera cum trebuie....Mi-e si jena sa ma uit la clienti cu fata asta Apoi,camasa asta face cute dupa cutele facute de burtile astea pe care nu le mai dovedesc!Seriooos,cand stau pe scaun,mi se formeaza 8453645220 de burti si camasa printre ele,iar cand ma ridic am numai cutisoare.Oribil.
Iar psihic ma simt urata pentru ca..asa ma simt
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]