View Single Post
  #443 (permalink)  
Vechi 12 nov 2010, 17:27:46
Scorpia's Avatar
Scorpia Scorpia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 06

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Buna ziua fetele mele dragi! Ce mai faceti voi? Am de recuperat cu cititul si raspunsul de la pagina 12, insa nu cred ca o sa reusesc nici azi. Am intrat sa va zic ce am facut astazi la Iasi.
Mi-a facut ecograf intravaginal din nou si de data asta s-a vazut sacul ovular intrauterin de 4,8mm. Asta inseamna ca nu are cum sa fie sarcina extrauterina! Dna doctor a spus ca nu e foarte multumita deoarece ar trebui sa vada niste batai ale inimii. A stabilit ca sarcina e de 5 sapt si 3 zile (5oct, prima zi a ultimului ciclu menstrual) insa eu stiu exact cand am ramas insarcinata si abia maine face bobo 4 saptamani. M-a programat din nou vinerea viitoare sa repetam ecografia si mi-a dat sa fac Beta HCG. M-am dus si mi s-a recoltat sange, rezultatul il primesc prin fax dupa ora 17. Daca va fi sa zicem 500 nu e ok, daca va fi 100 e in concordanta cu ce a vazut ea. Diagnosticul trecut pe fisa este Sarcina 5 sapt cu iminenta de avort. Mi-a dat sa introduc intravaginal Utrogestan 200mg.
Deci nu am scapat total de emotii. Pe de o parte e ok, nu e sarcina extrauterina, pe de alta stam in stand by...
Noi 2 simtim ca totul e ok si ca va fi bine, avem incredere in Dumnezeu, ca el va face cum e mai bine!
Astept sa imi spuneti daca stiti ceva legat e situatia prin care trec, eu acum citesc din urma, va pup!
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Iti urez si eu bine ai venit printre noi si mult succes in lupta contra kg! Cum te numesti? Poza este a bebelusului tau? Sa iti traiasca, sa fie sanatos si sa iti aduca numai bucurii!
Bine te-am gasit!:0
Da e bebita al meu.
Sper ca totul va fi bine pt tine....cu privire la varsta fatuluyi ecograful il vedea initial cu o saptamana jumatate mai mic iar dupa calcule nu avea cum...apoi cand eram in saptamana 30 doctorul m-a speriat spunandu-mi ca la cum arata sarcina pare de 26 sapt.
La mine a fost din cauza stresului si ca am muncit pana in ultima zi.
Ai sa vezi ca totul va fi bine...incearca sa stai mai mult in pat si sa nu te stresezi si binenteles cel mai important familia trebuie sa te sustina