View Single Post
  #4467 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 08:21:32
Red flower's Avatar
Red flower Red flower este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 02 dec 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Atkins
Date: 168cm, 82.3kg
Mesaje: 5.733
Aprecieri acordate: 1.926
Am fost apreciat(a) de 822 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj X)

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul

floricica rosie, sper sa nu te supar cu ce-ti spun, greseala la tine si de aici cred ca nu se misca nici cantarul, e ca ai putine mese pe zi
am citit o gramada de studii care spun ca metabolismul se incetineste cand primeste putine mese pe zi si se accelereaza cand mananci la un interval de 2 - 3 ore
tot in articolul ala scria ca luptatorii de summo au o singura masa pe zi, tocmai in ideea asta, ca ce mananca sa depuna
hai ca nu stiu cat de coerenta am fost la ora asta fara cafea bauta, dar ia in considerare toate variantele
te pup
Veruta, multumesc de raspuns!
M-am gandit si eu la asta,de aceea si mancasem ieri dimineata insa mi-a fost toata ziua foame, as fi mancat intr-una si ma gandeam aseara ce doar si pana acum mancam doar de 2 ori pe zi si totusi am slabit.
Off, duminica ajung la piscina si io tot cu kilele aste ma afisez imi vine sa moooor
Red flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1800 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1283 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]