View Single Post
  #44754 (permalink)  
Vechi 14 dec 2015, 09:28:15
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de kad_cor Vezi mesajul
Buna dimineata!
Aseara cand am ajuns din drumeteia mea am citit dar nu am avut putere sa scriu (desi recunosc nu scriu cu picioarele dar).
In Sighet este toamana tarzie cu tot ce presupune : umezeala, ceata si evident noroi asa ca nu am plecat spre munte prea veseli si din pacate nici foarte echipati : pe noroi nu iti sunt necesare parazapezile si din marea graba am uitat si betele de tura asa ca .
Am urcat pe o vale cu zapada ar fi fost suoer de schi pufoasa dar de urcat ... la fiecare pas cu greutatea mea mica mai faceam o jumatate de pas inapoi nu a fost deloc usor in plus bocancii mi s-au udat de sus, zapada s-a trasformat in apa norocul nostru ca nu a fost frig , peisajul a compensat . M-am straduit sa mananc putin si cat se poate de conform , abaterea a fost un baton cu migdale si nuci . Nu am parcurs tot traseul propus toti am fost obositi ( mai mult eu cand am coborit la un moment dat m-am infipt in zapada , dar toti am avut peripetiile noastre nu numai cei grasi)
M-am enervat pe mine ca sunt gras si macar ieri nu am mancat seara ( e drept ca nici nu am avut putere asa ca ramane hotarat de ieri nu mai mananc seara .
O sapatamana faina!
Corutule,tu si schiezi?
__________________