Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4476 (permalink)  
Vechi 23 ian 2012, 22:09:54
alynutza_x's Avatar
alynutza_x alynutza_x este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2009
Locaţie: Tulcea, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica si Principii Bilic
Date: 170cm, 85.5kg
Mesaje: 253
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Alynutza,

Cum ati incercat sa rezolvati problema calciului?
Ai mancat multe cereale, fainoase, patiserii inainte?

Sunca e la fel ca si salamul, chiar as spune ca salamul e mai fara prostii. Citeste eticheta sa vezi ce grozavii o sa gaseti

Eu raman pe recomandarea mea, mai multe calorii, prea putin pentru greutatea ta.
Buna!
Mama in privinta calciului a luat o perioada lunga de timp pastile pentru ca nu putea face injectabil din cauza venelor subtiri (se invinetea foarte urat)

Eu in schimb beau mult lapte (se vede si in meniul meu) iaurt...lactate in general...nu am luat pastile...

Inainte mancam foarte variat...mancam si paste si patiserie dar mai rar...in general la mine in casa se gateste foarte mult (numai eu gatesc pentru toti in functie de ce vor sa manance)

In legatura cu sunca de pui m-am gandit ca e mai ok fiind din piept de pui...salamul chiar e plin de tampenii si grasime pe deasupra... La micul dejun nu prea stiu ce sa mananc ca sa variez cat mai mult...ma plictisesc repede sa mananc mereu acelasi lucru...

Cu marirea numarului de calorii mi-e cam teama...stiu ca-s cam nebuna dar mi-e ca daca mananc mai mult n-o sa mai slabesc...si asa am probleme cu chestia asta...nu stiu de ce...dar slabesc destul de greu desi sunt ok si cu mancarea si cu sportul...


__________________
Orice se poate numai sa vrem
alynutza_x, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2171 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1654 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de alynutza_x; 23 ian 2012 at 22:13:26.
Răspuns cu citat