View Single Post
  #44800 (permalink)  
Vechi 14 dec 2015, 23:39:03
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Eu am 3 ani de cand am scapat de viciu - si chiar daca am pus 5-6 kg nu regret. Mi-e muuuuult mai bine fara tigari. Ieri am iesit cu sotul la o cafea intr-un club si toata lumea fuma - e oribil. Sper sa se dea mai repede legea ca nu ai voie sa fumezi in spatiile publice. Am ajuns acasa si pana si lenjeria imi mirosea a tigara!!
Efectiv cand intru undeva si e atata fum de tigara imi taie tot cheful. Din pacate si la munca fratele meu fumeaza si eu sunt nevoita sa cam stau in fumul lui. Am tot avut tentative sa inchid usa dintre noi - dar nu prea e o usa care sa stea inchisa .
Eu ma intreb ... de ce oare atatia amar de ani am avut viciul asta?... de ce n-am facut nimic ca sa ma las?... de ce am crezut ca este greu sa te lasi?... cand de fapt nu-ti trebuie decat un strop de vointa! Regret din suflet ca am fumat zeci de ani... 33... am calculat acum... enorm de multi... mult prea multi...
Tata imi spunea mereu ca fumatul e prostie (el s-a lasat la 28 de ani, atunci cand m-am nascut eu)... eu ma simteam jicnita... in loc sa ma gandesc ca avea dreptate...
Daca as putea sa dau timpul inapoi... n-as mai fuma nici macar o zi!
Si eu astept cu nerabdare legea sa nu se mai fumeze in spatiile publice!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
Paula86 (15 dec 2015), rozica1965 (14 dec 2015)