View Single Post
  #45 (permalink)  
Vechi 04 mar 2010, 11:39:05
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg

Citat:
Anterior postat de teo23 Vezi mesajul
A mai trecut o zi cu bine astazi nu am calcat deloc stramb asa cum am facut ieri
Ieri am mancat spre seara , adica la 8, cartofi prajiti cu gratar, dar va marturisesc ca nu mi-a fost deloc bine, m-am simtit foarte rau, nu puteam sa adorm , asa o stare de neliniste si de discomfort , dar in fine a trecut
Astazi m-am simtit super, am reusit sa beau si 2 litri de apa lucru care nu mi s-a mai intamplat, trebuie sa ma tin de apa ca daca nu nu merge
Am observat tot citind aici pe forum ca gepefruitul a jutat intr-o oarecare masura in scaderea in greutate a multor fete si incerc si eu, norocul meu este ca imi si place pt ca nu l-a toata lumea ii place acst fruct, de ex sotul meu nu il suporta deloc
Nu e gluma cu foamea asta nici cu obezitatea asta care am inteles ca e o boala si inca una foarte rea, dar principala arma impotriva ei eu cred ca este VOINTA, daca e vointa atunci depasim si foamea si poftele

Important ca de cand ma abtin cat de cat la pofte dulciuri, sucuri, grasimi, ma simt din ce in ce mai bine
Vreau sa pot iesi in orasi si la distractii fara sa imi fie rusine de cum arat, sa ma imbrac asa cum imi place lucru care imi e interzis acum
Bafta fetelor in continuare
Sa stii ca si eu am papat aseara niste cartofi pai... tot pe la 8 seara (atunci am ajuns acasa ) Pe cat de prost m-am simtit ca i-am papat, pe atat de motivata am fost facand abdomene M-am simtit minunat dupa. Iar spre sfarsitul serii m-am gandit ca oricum a fost un capriciu constient, dar am luat imediat masuri si nu m-am mai simtit atat de vinovata.

Din cand in cand mai imi satisfac mici mofturi, dar nu prea des si nu fara masura. Asa... de gust.

Iar cu apa, deja nu mai am probleme. Pot sa beau in prostie (nu degeaba sunt pesti )

Tine-o tot asa Teo si in curand iti vei schimba garderoba !!
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]