View Single Post
  #4516 (permalink)  
Vechi 07 oct 2012, 21:55:19
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Eu cred ca a avut diabet, si de-asta a si cercetat atat de mult...asta e parerea mea


Foarte bine ca ai fost cuminte !


Ai mancat ok, dar te sfatuiesc sa nu mai faci prajituri cu stevie, daca nu-ti place gustul, cumpara-ti unul care sa nu schimbe gustul



Atac n-are rost sa tii, pana la urma ce ai tu extra sunt grasimile, era mai rau daca erau carbi interzisi



Ce tare, Rozi , Vin si eu imediat cu marturisirea


Marturisesc ca am pacatuit, am iesit in oras cu o prietena si a insistat sa ne luam desert ( asta ca sa dau vina pe altcineva initial am zis inghetata, apoi am zis ca daca tot o fac lata sa aleg profiterol , ca eram la Hanul lui Manuc si acolo mi se pare ca e cel mai bun din cate am mancat...asa ca am dat-o in bara rau de tot, asta mi-a fost cina: profiterol...si m-a pedepsit si Doamne doamne, ca mi-e cam rau dupa el si ma doare capul
Acum pedeapsa : de maine ( nu de marti cum ziceam ) la sala cu mine si nu mai iau in calcul cele 3 zile de PP tinute, si mai tin inca 5 , fara tolerate

Va pup
Da, doar extra grasimi au fost. Nimic din carbii interzisi. De asta sunt mandra. Azi, la pranz toti au mancat desert in afara de mine

Sabina, zic ca e buna ideea ta de 5 zile de PP pentru ca asa o sa intri in cetoza. Dar dupa 3 zile fara tolerate, zic ca merge sa introduci un tolerat. Nu de alta, dar sambata viitoare ai nunta si sa poti sa rezisti acolo la tot ce se va perinda prin fata ta

Nu trec la atac, nu de alta dar pentru maine am frecat o branzica cu putina cacao, indulcitor si esenta de migdale

Deci amandoua la sala cu noi maine.. venim maine seara si dam raport bun
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]