View Single Post
  #45482 (permalink)  
Vechi 20 dec 2015, 17:59:33
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

nici nu e greu! :d fetita mea are 24 de ani... Deci poate si stie sa ma ajute (desi in ultimul timp am ocrotit-o destul de mult deoarece este foarte ocupata cu serviciul si cu a doua facultate), iar sotul meu nu mi-a refuzat niciodata nimic! Mereu ma mir de el ca nu stie sa-mi zica "nu"! Ma gandeam ca daca s-ar intampla asta vreodata, eu... Voi suferi un şoc! dar daca in 8 ani nu s-a intamplat asta, nu stiu care ar fi sansele sa se intample de acum inainte! asa ca ma consider rasfatata si norocoasa!
Dar si eu stiu sa platesc cu aceeasi moneda! Cand sunt de facut treburi de barbat, nu ma dau in laturi de la munca sub nicio forma si lucrez cu el cot la cot!... Si ca sa-ti dau un exemplu: Asta vara am batut dusumeaua la etajul casei de la tara! Pana asta vara nu am batut vreun cui in viata mea, dar asta vara am batut cuie de 10 cm in dulapi de 5 cm de am facut basici la maini! Mandru de mine, sotul a luat tableta si m-a filmat! :d cand am vazut filmuletul mi-am dat seama ca atunci cand dadeam ultimul ciocan in cui, scoteam un strigat precum maria sharapova! treaba e ca... El nu mi-a cerut ajutorul! Eu l-am rugat sa ma invete cum se bat... Deja, de la al treilea cui eram experta!
noi asa suntem... Muncim totul impreuna... Si in casa, si in curte, si la casa de aici si la cea de la tara, suntem si colegi de serviciu...
__________________
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
orhidee (20 dec 2015)