View Single Post
  #46 (permalink)  
Vechi 15 oct 2010, 21:52:25
rodica2010's Avatar
rodica2010 rodica2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Date: 156cm, 66.6kg
Mesaje: 2.853
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 42 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Am vazut cate calorii trebuie sa manancdar mi-e frica de ingrasat daca as manca asa multe.Eu nu am fost o mancacioasa nici inainte,dar ai dreptate combinatiile erau proaste,recunosc.Nu mancam cantitati mari,dar erau bogate in calorii.Mea culpa......imi place cand ma certi.....tot ies si intru de pe net sa vad noile certuri.
Nu te cert,incerc sa te conving ca poti si tu daca au putut atatea fete.Incerc sa te ghidez si sa te ambitionez.Mi-as dori atat de mult sa vad ca urnesti caruta din loc!Esti debusolata si nu stii ce sa faci mai intai.De aceea ti-am zis sa-ti faci un plan de bataie,si cu mancatul si cu sportul.Ti-am zis,daca vrei,ne sfatuim amandoua si vedem ce e de facut.Mananca asa cum zic ei 1-2 saptamani si daca nu da roade,mai scadem din calorii.Incearca si start walking-ul ,prima data un filmulet si dupa un timp crestem la 2.
rodica2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1656 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1139 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui rodica2010:
rozica1965 (14 sep 2013)