View Single Post
  #4618 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 14:49:27
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Nu am culcat-o niciodata noaptea cu noi in pat. Doar la ea in patut, iar de la 5 luni la ea in camera Doar ca ziua o culcam la noi in pat, pentru ca era mai comod Acum de cateva zile/saptamani incerc sa o culc si ziua la ea in camera. Cand adoarme in carucior sau la mine in brate imi e mai usor sa o pun in patut, dar avem discutii cand trebuie sa se culce ea singura in pat. Azi e a 3-a oara cand adoarme singura in patut. De primele 2 ori a trebuit sa fiu si eu langa ea, azi dormit prima data singurica

Fug sa o acopar
ce tare...
david nu stiu cand o sa doarma singur de miaza, ca si acuma se lasa cu scandal si plansete cand e ora de culcare... cateodata papa tzitzi si doarme rapid... alteori se lasa cu plans, marait si pana la urma nu ne mai culcam

ieir de exemplu a dormit o ora toata ziua... in 2 reprize...
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat