View Single Post
  #462 (permalink)  
Vechi 26 sep 2012, 13:36:37
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

uITE-MA
Buna,iubitele
azi nu am mai plecat nicaieri,am stat si m-am odihnit,am citit niste reviste,mi-am facut dimineata ceaiul de armurariu,dupa ce l-am baut am vazut ca scria ca trebuie semintele macinate..eu le-am facut infuzie asaintregi,in combinatie cu cateva macese culese personal ieriSper sa aiba efect..dupa ce l-am baut am stat culcata pe partea dreapta o juma de ora,cum scria pe instructiuni,desi nu am priceput de ce..
Mai pe la 4 mergem sa comandam 2 boxe de podea si un subooferpana atunci stau cu voi,vasele de la pranz poa' sa mai astepte pana deseara
Deci.De azi sunt oficial inapoi la dieta,e drept ca o personalizez,nu mai tin strict Monty,de ex am bagat si morcov intre legumele folosite,am in gradina si imi pare rau de el.
meniul de azi:
md-o cana mare de ceai de armurariu si macese
dupa 2 ore-cioco neagra cu zmeura
multa apa pana la pranz
pranz:
omleta din 2 oua,40 gr de telemea de capra si mult patrunjel,facuta fara ulei+dovlecei chips prajiti(homemade by me )+juma de ardei rosu prajit+o mana de legume chinezesti la microunde+juma pahar vin rosu+3 rosii de productie proprie+un ardei iute.tot asa
Par multe,dar omleta am facut-o juma-juma cu al meu,dovlecei au fost unul singur mic impartit la 2 si tot asa
Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul



Am incercat sa iti trimit mesaj privat cu un site in care eu am gasit foarte multe info despre uleiuri; din pacate nu am putut scrie mesaj, asa ca am pus linkul la subiect Intra si vezi, mie mi s-a parut foarte folositor.

Asa sunt toate mamele!

Iti multumesc inca odata,am vazut mesajul,am si citit,folositor,o sa folosesc uleiul in vreo crema de casa,cu unt si migdale,seara,ca sa nu ma expun la soare(4 ore am citit ca nu e voie).
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul

imi pare rau ,vidia

neata,slabute dragi

dnul C s-a mai imblanzit incepe s-o ia in jos incet,incet


o zi minunata
felicitari,Lacra!!tine-o tot asa!
Citat:
Anterior postat de gavris camy Vezi mesajul
buna dimineata fetele.cum stati cu cintarul?de cind cu piciorul ma-m cintarit[dar nu pe gica contra]si arata 2kg in plusmult succes si voua.desi pana la urma nu slabirea e ci mentinerea.

Si eu tot 2 kile in plus..auzi,da nu ziceai ca ai piciorul in ghips?sau am citit eu pe diagonala?ca daca da..cum te cantaresti?Hai ca putem sa scapam de kilele astea nesuferite..ti-ai pus target vreo data?eu as vrea sa ma mentin la 65 pana la Craciun si revelion,atunci sa imi permit si eu o mancare calumea,fara alte ganduri..si sa reiau dupa
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
am facut 30 min/bici m-am ambitionat putin ca parca la 20 ma lasau piciorele
buna,camy
o zi frumoasa
fug la treburi
Super ca faci si sport,nu se ia microbul asta la mine neam Spor la treaba!
[QUOTE=david;1138414]
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
imi pare rau ,vidia

neata,slabute dragi

dnul C s-a mai imblanzit incepe s-o ia in jos incet,incet

vidia ,ce fel de magazin vrei sa deschizi?
acum cu criza asta e cam riscantvanzarile merg prost ..iti spun din experienta
Buna Lacra .Vreau magazin de haine ,m-am interesat si merge dar cu conditia sa nu dau pe chirie mult ,pana in 1500 ron pe luna ,nu prea gasesc spatiu unde as vrea eu.Lacra asa zisa criza la noi in tara e de multa vreme ,cand si-a permis romanul sa mearga o luna in concediu in alta tara sau chiar la noi in Ro ,cand si0a permis o masina noua cu banii jos si multe alte lucruri ,eu sunt optimista sa stii ,daca stii ce haine sa vinzi si la preturi mai accesibile e ok.As vrea sa-mi fac si un site sa vand si online dar nu stiu prea multe despre aceasta afacere.La tine cum merg ciupercile ai unde le vinde ,o piata de desfacere ,ceva ,poate si afara
ce baiat cuminte ai..Bravo,ai stiut sa-l cresti bine,s-a ambientat repede,fara multe fitze
Succes cu afacerea!
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul

Felicitari ,intru si eu mai tarziu la tae-bo si cateva abdomene .Saptamana viitoare merg la gineco ,mi-am facut programare,sper sa fie bine cu balonarea asta ca ma dor si ovarele si merg des la baie ,dar va spun fetele e o balonare permanenta si aseara mi-am facut un ceai de tei ,ce credeti dupa ce l-am baut am inceput sa ma simt mai bine
Mananci multe fructe si legume crude?E bine sa faci control gineco,si nu numai cand te doare ceva(ce tare is la teorie)
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul

Da e ok acum ,dar probabil problemele mele de sanatate abia acum incep sa se vada ,nici nu mai pot sa plang caci incep sa ma sufoc si mie tare frica ,raman fara aer .Cred ca am o usoara depresie pe care incerc sa o ascund ,o sa merg la neurolog
Pai se aduna in timp..si odata se revarsa paharul..La neurolog nu-ti face nimic daca ai depresie,indicat e un psiholog..si poate o sedinta-2 impreuna cu sotul,sa vada si el ce daune a facut
Citat:
Anterior postat de david Vezi mesajul
Gata fetele am iesit pregatesc pranzul ,o zi frumoasa la mine e foarte caldparca vine vara
Ce faci bun? Sa ai spor!Si aici e caald..in casa e bine,trebuie sa ma apuc de gradina,sa smulg ce s-a uscat,sa culeg muraturile..cred ca maine o chem pe mama la mine sa-mi dea o mana


Citat:
Anterior postat de biancatheo Vezi mesajul
Buna fetele .Ce mai faceti ,cum merge procesul de slabire,la mine incet dar sigur si de data asta sper sa nu mai cad in ispite,o zi frumoasa
De azi vad eu cum o sa meargaFelicitari pt scadere,si incet e bine,deabia nu ramane piele ce falfaie in urma ta:Succes si o zi faina!
Feli,Angi,Ali,Ella etc nu au intrat..
Lacra,pestele noi il facem intreg,la cuptor,ii bagi condimente in burta(lamaie,usturoi,rozmarin,patrunjel),il pui pe hartie pergament si il dai la cuptor la maxim..240 gr.Cand e pielea bine rumenita il scoti,il stropesti cu lamaie si ulei de masline(dupa aia nu inainte,asa se fol in Ita uleiul de masline,crud) si e gata de papa
o zi frumoasa tuturor!![/SIZE][/COLOR][/FONT]
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat