Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #4690 (permalink)  
Vechi 31 mar 2010, 11:46:07
Liviutzza's Avatar
Liviutzza Liviutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Oooo bv bv ...si eu ma bucur la primele primite de al meuin schimb ma indoiesc ca ii da liber vineri
Si eu am probleme cu tranzitul ...plus ca tre sa vina "musafirii" chiar sambata si deja simt acumularile de apa



Spor la gatit
Eu nu mai vreau

Buna Mira

Gata ..mi-a iesit o minunatie erau tocamai bune ..in loc sa le desfac sa le gust ..repede am venit la voi asa cum fac cand o sun si pe mama ..
Am calit putina ceapa cu usturoi ..am adugat si 250 gr pastai ..le-am lasat un pic ..intre timp am presat 4 cateti de usturoi pe care i-am frecat un pic cu sare ,am adaugat 200 ml iaurt si 100 ml smantana usoara ...si am pus deasupra cateva linguritze ..mi-a mai ramas si pentru alta data ..cred ca voi manca cam la fel si la cinasau maine la pranz ..inca ma gandesc si am pus si 100 gr de somon ,o masa foarte buna si bogata din punct de vedere nutritiv ...sa-mi fac meniul din curiozitate
Hai ca fac si eu la cina reteta taeu am mancat legume chinezesti la tigaie wokpastai,castane,broccoli,conopida si ceapa bun bun
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]