View Single Post
  #4701 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 11:42:21
niculina04's Avatar
niculina04 niculina04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de Addie Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor,

Pentru faza de atac ce pastrama de pui sugerati? Ce mai mancati voi in afara de piept de pui, peste sau carne de vita la gratar?
M-am uitat si in topicul cu retete dar nu am prea gasit mare lucru si sunt in pana de idei pentru week end..nu mai zic ca mi-e dor de ceva dulce..

O zi buna tuturor!
eu nu am mancat jambon,pastrama etc,doar carne ,oua (mai mult albus)branza 0% si iaurt danone 2.8%..............uite ceva dulceFaza Atac, Croaziera, Consolidare, Stabilizare definitiva

Portie pentru 2 persoane

Ingrediente:

- 450 ml lapte degresat

- 3 oua

- 4 linguri indulcitor lichid


- extract de vanilie (eu am pus un plic de Finesse de la Dr.Oetker si un vf de cutit dintr-o pastaie de vanilie)

Mai intai incalzim cuptorul la 180 grade. Se bat ouale intregi, iar apoi se adauga laptele, indulcitorul si vanilia si se amesteca bine de tot. Turnam compozitia intr-un vas de yena. Intre timp pregatim o tava de aceeasi inaltime cu vasul de yena, si o umplem pana la jumatate cu apa calduta. Punem apoi in tava vasul de yena si le bagam impreuna in cuptor la bain marie. Il pastram in cuptor circa 30 minute, apoi il scoatem si il lasam sa se raceasca putin, abia dupa care il introducem in frigider. Se consuma rece!
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Addie (15 iun 2013)